VIII Niedziela zwykła – dnia 2 marca 2014 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą miesiąca marca. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Starajmy się w tym tygodniu przez osobistą modlitwę włączyć w to bardzo ważne dzieło.
  3. W środę w sposób uroczysty rozpoczynamy Wielki Post - czas kiedy wpatrujemy się w Krzyż, a na nim Chrystusa, który ukochał nas aż po śmierć na Krzyżu.
  4. W środę popielcową msze święte z posypaniem głów popiołem o godzinie: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00.
  5. W środę popielcową obowiązuje nas ścisły post.
  6. Najbliższa środa popielcowa to dzień postu i modlitwy o pokój w Republice Środkowoafrykańskiej i o ustanie prześladowań.
  7. W owocnym przeżyciu Wielkiego Postu mogą nam pomoc nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
  8. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu:
  1. Dla dzieci godzina 16.30.
  2. Dla dorosłych godzina 17.15.
  3. Dla młodzieży godzina 19.00
  1. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym o godzinie 16.30.
  2. Na czas Wielkiego Postu podejmujemy też swoje osobiste wyrzeczenia. Jest to nasz wkład w dobre przeżycie tegoż ważnego czasu, który mówi nam o wielkiej miłości Boga do człowieka.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca marca:
  1. Pierwszy czwartek adoracja od 17.00 do 18.00 prowadzona przez osoby należące do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusowej.
  2. Pierwszy piątek spowiedź od 16.00 do 18.00. Nabożeństwo pierwszo piątkowe po mszy, która jest o godzinie 18.00.
  1. Za tydzień na wszystkich mszach świętych będziemy gościć Księdza z Afryki, z Zakonu Kombonianów.
  2. Za tydzień po mszy świętej, która jest o godzinie 10.30 spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
  3. W gablotach przed kościołem znajdują się plakaty  z następującymi informacjami:
  1. o spotkaniu z Księdzem Profesorem Tadeuszem Guzem. Spotkanie jest inicjatywą wiernych związanych z mszą świętą trydencką.
  2. o spotkaniach przed kanonizacją Jana Pawła II, w Parafii Świętego Józefa w Płocku. „Papieskie przesłanie dla Polski” to hasło tychże spotkań.
  1. Najbliższa sobota to 8 marca – Dzień Kobiet. Niech to będzie dzień wdzięczności mężczyzn za wszelkie dobro czynione szczególnie na rzecz małżeństwa i rodziny przez niewiasty. My Kapłani przy tej okazji wszystkim niewiastom naszej Parafii  składamy jak najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wszelkiego Bożego błogosławieństwa oraz radości na każdy dzień.
  2. Kończy się przerwa semestralna. Dzieci i młodzież rozpoczynają kolejny etap nauki. Wszystkim: dzieciom, młodzieży, osobom pracującym w szkołach, rodzicom i dziadkom, życzymy aby ten kolejny okres nauki w szkole zaowocował jak najlepszymi ocenami na świadectwach szkolnych.
  3. Na sumie modlitwa za synod.
  4. Wszystkim, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.