VII Niedziela zwykła – dnia 23 lutego 2014 r.

1. Dziś, o godzinie 16.30 na plebanii spotkanie dla Przewodniczących Kół Różańcowych.
  2. Piątek 28 lutego to szczególny dzień dla Księdza Biskupa Romana Marcinkowskiego: imieniny, urodziny oraz kolejna rocznica mianowania go przez Papieża biskupem pomocniczym naszej diecezji. Pamiętajmy o Księdzu Biskupie Romanie w naszych modlitwach, tym bardziej że Ksiądz Biskup swoją posługę kapłańską jako Wikariusz rozpoczynał w naszej Parafii.
  3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota i niedziela miesiąca marca:
  1. Nabożeństwo pierwszo sobotnie po mszy świętej która jest o godzinie 18.00.
  2. W przyszłą niedzielę po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu.
  1. Serdeczne Bóg zapłać jednej z rodzin naszej Parafii za dar ofiarowany do naszego kościoła w postaci czterech lichtarzy ołtarzowych, które zostały umieszczone na głównym ołtarzu.
  2. Komunikat Konferencji Episkopatu Polski:

Dzień modlitwy i postu w intencji Ukrainy

Umiłowani w Panu Bracia i Siostry!

Wydarzenia na Ukrainie, których jesteśmy świadkami, są dla nas wezwaniem do modlitewnej solidarności w intencji pokojowego rozwiązania tego dramatycznego konfliktu. Dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich wiernych Kościoła Katolickiego w Polsce, aby najbliższy piątek 28 lutego br., stał się dla nas dniem modlitwy i postu w intencji Ukrainy. Prosimy kapłanów i wszystkich wiernych, aby tę intencję włączyli w swą modlitwę, zwłaszcza w modlitwę powszechną, zanoszoną do Boga w czasie sprawowanych w tym dniu Mszy Świętych. Ufając, że ludzie dobrej woli wciąż znajdują się po obu stronach konfliktu, do Was, Bracia i Siostry, kierujemy apel o gesty solidarności i wsparcie dla narodu ukraińskiego w tym szczególnie trudnym dla niego czasie. Naszą braterską pamięcią obejmujemy wszystkie ofiary bratobójczego konfliktu, a rodzinom poległych wyrażamy słowa serdecznego współczucia i modlitewnej pamięci.

Prezydium Konferencji Episkopatu Polski

Niniejszy Komunikat należy podać do wiadomości wiernych w najbliższą niedzielę,
23 lutego br., w czasie ogłoszeń parafialnych.

1. Na sumie modlitwa za synod.
  2. Wszystkim, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.