V Niedziela zwykła – dnia 9 lutego 2014 r.

1. Dziś po mszy świętej dziecięcej spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców przed uroczystym Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego.
  2. Za tydzień spotkanie dla młodzieży trzecich klas gimnazjum przed bierzmowaniem, po mszy świętej która jest o godzinie 17.00.
  3. We wtorek – 11 lutego doroczne wspomnienia Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Już zwyczajowo zapraszamy wszystkie osoby chore i osoby starsze na wspólną mszę świętą, która będzie o godzinie 17.00. Msza święta zakończy się indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem (tzw. błogosławieństwo Lourdes).
  4. W tym tygodniu jeszcze msze święte w dni powszednie tylko o godzinie 7.00. Nie będzie mszy popołudniowych. Kancelaria parafialna również czynna będzie w tym tygodniu w dni powszednie w godzinach 7.30 – 8.00.
  5. W przyszłą niedzielę, już zwyczajowo wszystkie msze święte zostaną odprawione w intencji Parafian, których my Kapłani odwiedziliśmy w czasie tegorocznej wizyty duszpasterskiej. Będzie też podsumowanie kolędy. Serdecznie zapraszamy.
  6. Dziś po porannej mszy świętej na parkingu zmarł, mimo prowadzonej akcji reanimacyjnej na zawał serca jeden z naszych Parafian. Był on na mszy świętej, w czasie której przystąpił do komunii świętej. To wyjątkowe wydarzenie mówi nam, że nie znamy ani dnia, ani godziny, ani miejsca naszego odejścia z tego świata. Trzeba więc bardzo dbać o to, by być zawsze przygotowanym na przekroczenie progu wieczności.
  7. Na sumie modlitwa za synod.
  8. Wszystkim, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.