II Dzień Świąt Bożego Narodzenia – dnia 26 grudnia 2013 r.

1. Wyrażam radość i podziękowanie za religijne przeżycie II dnia Świąt Bożego Narodzenia.
  2. Obchód Świąt Bożego Narodzenia trwa przez oktawę czyli przez osiem dni, kończy się dnia 1 stycznia przyszłego roku.
  3. Dziś w całej diecezji na wszystkich dniach świętych jest czytany list Rektora Seminarium Duchownego w Płocku oraz ofiary składane na tacę są naszym darem na rzecz Seminarium.
  4. Najbliższa niedziela jest Świętem Najświętszej Rodziny z Nazaretu. Gorąco zachęcam, abyśmy wzięli udział w mszach świętych całymi rodzinami, aby przez wspólną modlitwę podziękować Bogu za otrzymane łaski i prosić o Boże błogosławieństwo na dalsze życie małżeńskie i rodzinne.
  5. W poniedziałek 30 grudnia rozpoczynamy czas wizyty duszpasterskiej. Czas wspólnej modlitwy i błogosławieństwa mieszkań i domów. Czas naszych wspólnych, bezpośrednich spotkań i rozmów. Jeśli dzieci i młodzież będą w szkole, proszę o pozostawienie zeszytów od religii. Zwyczajem lat ubiegłych, na 10 minut przed rozpoczęciem wizyty duszpasterskiej, prosimy o pojazdy. Wcześniej Pan Rafał będzie roznosił: wodę święconą, kredę i kadzidło. Ofiary składane przy tej okazji Panu Rafałowi są jedną z form naszej wdzięczności za prace wykonywane przez niego w kościele i przy kościele. Plan kolędy na dni: 30 grudnia br. – 7 stycznia 2014 r.
  6. Przez czas wizyty duszpasterskiej, począwszy od dnia 28 grudnia do dnia 16 lutego  przyszłego roku msze święte w dni powszednie będą tylko o godzinie 7.00. Nie będzie mszy popołudniowych.
  7. Kancelaria parafialna od dnia 28 grudnia do dnia 16 lutego przyszłego roku będzie czynna w dni powszednie w godzinach 7.30 – 8.00.
  8. Jeszcze raz pragnę podziękować za dekorację bożonarodzeniową wykonaną w kościele: Księżom Mariuszowi i Markowi oraz Panu Rafałowi. Natomiast za ubrane choinek dziękuję Panom Jóźwiakom oraz młodzieży. Jeszcze raz serdecznie dziękuję jednej z rodzin za ofiarowanie drzewek choinkowych. Chcę też podziękować chorym z naszej Parafii, których odwiedziłem w I-szy piątek grudnia oraz w czasie rekolekcji adwentowych, za złożoną ofiarę w wysokości 440 złotych. Pieniądze te przekazałem Księdzu Mariuszowi z przeznaczeniem na zakup dekoracji bożonarodzeniowych do kościoła.
  9. W tym II-gim dniu Uroczystości Bożonarodzeniowej wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszego kościoła i Parafii składam serdeczne życzenia świąteczne. Aby ten dzień był przeżyty w gronie rodziny, najbliższych w Bożej radości i wzajemnej miłości.