IV NIEDZIELA ADWENTU - 23 grudnia 2012 roku

1. Dziś do południa jest z nami ksiądz Mirosław Wiśniewski, który służy nam w konfesjonale. Serdeczne Bóg zapłać księdzu Mirosławowi za dzisiejszą posługę w naszej Parafii.
  2. Jutro o godzinie 7.00 odbędzie się ostatnia msza święta roratnia.
  3. Dzień jutrzejszy jest Wigilią Świąt Bożego Narodzenia. Zgodnie z tradycją z chwilą pojawienia się pierwszej gwiazdy, zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Zadbajmy o jej chrześcijański charakter: czytanie Pisma Świętego, łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń, śpiewanie kolęd.
  4. Msza święta zwana Pasterką zostanie odprawiona w intencji Parafian i Gości jutro o godzinie 24.00. Pół godziny wcześniej będzie program słowno – muzyczny, przygotowany przez parafialny zespół Bemolla.
  5. Porządek mszy świętych w I i II dzień Świąt Bożego Narodzenia będzie następujący: godziny 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00.
  6. W II dzień Świąt Bożego Narodzenia zostaną podane informacje o wizycie duszpasterskiej, która rozpocznie się po Nowym Roku.
  7. W najbliższą sobotę w Katedrze Płockiej o godzinie 16.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, a około godziny 17.00 zostanie odprawiona msza święta w intencji małżeństw i rodzin.
  8. Następna niedziela, czyli pierwsza niedziela po Bożym Narodzeniu jest Świętem Najświętszej Rodziny. Starajmy się całymi rodzinami wziąć udział w mszach świętych, aby naszą modlitwą dziękować Bogu za otrzymane łaski i prosić o Boże błogosławieństwo w dalszym życiu małżeńskim i rodzinnym.
  9. Pragnę serdeczne podziękować za ofiary złożone w kopertach na tacę z przeznaczeniem na prowadzone w tym roku prace w Parafii.
  10. W ubiegłym tygodniu zakupiłem 1.000 litrów oleju grzewczego w celu ogrzewania kościoła.
  11. Na Sumie: modlitwa za Synod.
  12. Wszystkim, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.