Drodzy Parafianie,

razem z Wami przeżywam ten trudny czas epidemii koronawirusa. Z pewnością wszyscy na bieżąco śledzimy jego przebieg oraz słuchamy podawanych komunikatów przez władze świeckie i kościelne, aby stosując się do wydawanych zaleceń, przyczyniać się do ograniczania rozszerzania się koronawirusa.

W naszych sercach budzi się wielki szacunek wobec wszystkich, którzy angażują się, aby nas od tej epidemii uchronić i otaczać opieką medyczną osoby zakażone.

Jesteśmy istotą cielesno-duchową. Oprócz słusznej troski o ciało, należy pamiętać, że Panem życia i śmierci jest nasz Bóg.

Jestem przekonany, że wielu z Was kieruje bardzo dużo modlitwy do Boga, naszego Ojca. W tej modlitwie jestem w łączności z Wami. Modlę się codziennie, w czasie każdej Mszy Świętej, modlitwy brewiarzowej i na różańcu. To oddanie się Bogu będzie wprowadzało w naszą trudną codzienność moc od samego Boga.

Módlmy się często słowami Suplikacji:

Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny, zmiłuj się nad nami!

Od powierza, głodu, ognia i wojny, wybaw nas Panie!

Od epidemii koronawirusa, zachowaj nas Panie!

Od nagłej i niespodzianej śmierci, wybaw nas Panie!

My grzeszni Ciebie Boga prosimy, przepuść nam Panie!

Jezu przepuść! Jezu wysłuchaj! O Jezu, Jezu, Jezu, zmiłuj się nad nami!

Matko uproś! Maryjo ubłagaj! O Maryjo, nasza Matko, przyczyń się nad nami!

Wszyscy Święci i Święte Boże, módlcie się za nami!

Ksiądz Ryszard Paradowski