Niedziela 19 czerwca 2022 r.

1. W miniony czwartek obchodziliśmy uroczystość Bożego Ciała. Pragnę wyrazić wdzięczność wszystkim, którzy uczestniczyli w mszach świętych oraz w procesji, wyrażając swoją wiarę w rzeczywistą obecność Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przygotowali piękne ołtarze na uroczystość Bożego Ciała. Składam również podziękowanie za ofiarowane do kościoła kwiaty, które zdobiły ołtarze procesyjne. Dziękuję asyście procesyjnej, dziewczynkom po pierwszej komunii świętej, który sypały płatkami kwiatków, Pocztom Sztandarowym Ochotniczych Straży Pożarnych. Szczególne podziękowanie kieruję do wszystkich, którzy w tym roku, wyjątkowo dużo, przynieśli płatki kwiatów.
  2. Obchody uroczystości Bożego Ciała trwają przez oktawę czyli do najbliższego czwartku włącznie, procesja eucharystyczna wokół kościoła po mszy świętej która będzie o godzinie 18.00. Natomiast dziś procesja po sumie. Na zakończenie oktawy, w czwartek, tradycyjnie zostanie odprawiona msza święta w intencji dzieci z terenu naszej parafii i będzie poświęcenie wianuszków.
  3. Dobiega końca rok szkolno-katechetyczny 2021/2022. Dziś na mszy świętej o godzinie 10.30 podziękujemy Bogu za mijający rok szkolno-katechetyczny.
  4. W najbliższy piątek, doroczna uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego. W naszej Parafii jest to uroczystość z tej racji, że nasz kościół jest pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusowego. Zapraszam do uczestnictwa w mszach świętych o godzinie 7.00, 9.00 i 18.00. Z racji uroczystości w naszej Parafii w tym dniu nie jesteśmy zobowiązani do zachowania postu.
  5. W imieniu Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Gulczewie zapraszam na uroczyste obchody 115-lecia powstania OSP. Początek obchodów 25 czerwca 2022 r. (najbliższa sobota) o godzinie 13.30. Msza święta polowa o godzinie 14.00 na placu przy remizie OSP Gulczewo. Uroczystość będzie połączona z Powiatowo-Gminnymi obchodami Dnia Strażaka.
  6. Zaproszenie na diecezjalne podziękowanie za posługę pasterską w Diecezji Płockiej biskupa Piotra Libery

W nawiązaniu do Słowa Administratora Apostolskiego Diecezji Płockiej ks. biskupa Wiesława Śmigla z dnia 9 czerwca br., pragnę serdecznie zaprosić Czcigodnych Kapłanów, Osoby Życia Konsekrowanego i Wiernych Świeckich do płockiej katedry w poniedziałek 27 czerwca 2022 r., aby podziękować za wieloletnią posługę naszego dotychczasowego biskupa diecezjalnego Piotra Libery.

Uroczystość ta rozpocznie się o godz. 11.00 nabożeństwem czerwcowym  w bazylice katedralnej. Natomiast druga część spotkania odbędzie się w sali barokowej Opactwa Pobenedyktyńskiego (II piętro). Będzie wówczas możliwość osobistego podziękowania ks. biskupowi Piotrowi i złożenia życzeń imieninowych.

Płock, dnia 15 czerwca 2022 r.

† Mirosław Milewski
Wikariusz Generalny

ZARZĄDZENIE: Zaproszenie proszę odczytać wiernym w niedzielę 19 czerwca 2022 r., w ramach ogłoszeń duszpasterskich, podczas wszystkich Mszy św.

Płock, dnia 15 czerwca 2022 r.

† Mirosław Milewski
Wikariusz Generalny

1. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godzinie 17.30, w związku z czym przez miesiąc czerwiec nie będzie prywatnej adoracji, która jest od poniedziałku do piątku od godziny 17.30 do 18.00.

W soboty nabożeństwo czerwcowe według następującego grafiku:

• 25 czerwca po mszy świętej, która będzie o godzinie 18.00.

W niedziele i święta nabożeństwa czerwcowe o godzinie 16.30.

1. Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży w najbliższą sobotę 25 czerwca zaprasza młodzież na spotkanie „Góra Dobra” w Płocku przy ul. Górnej 1a (Dom „Studnia”). Tego dnia rozpoczną się przygotowania do ŚDM w Lizbonie. O godzinie 17.00 otwarte spotkanie z panem Ireneuszem Krosnym, a o 21.00 koncert zespołu Trzecia Godzina Dnia.
  2. Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  3. W najbliższy czwartek, 23 czerwca, będziemy obchodzić Dzień Ojca. Wszystkim tatusiom składamy jak najserdeczniejsze życzenia, aby udało się jak najlepiej wypełnić ważne posłannictwo taty i męża w każdej rodzinie.
  4. Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.