Zesłanie Ducha Świętego – 5 czerwca 2022 r.

1. Wczoraj w naszej Parafii dzieci klas III przyjęły pierwszą komunię świętą. Biały tydzień dla tychże dzieci będzie trwał do środy włącznie - dziś na mszy świętej o godzinie 10.30, poniedziałek, wtorek, środa poprzez uczestnictwo we mszy świętej o godzinie 18.00.
  2. Dziś doroczna uroczystość Zesłania Ducha Świętego, jednocześnie jest to pierwsza niedziela miesiąca czerwca. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja wokół kościoła. Zapraszam asystę procesyjną oraz dziewczynki po pierwszej komunii świętej do sypania płatkami kwiatów. Dziękuję wszystkim, którzy przynieśli płatki kwiatów.
  3. Jutro drugi dzień uroczystości Zesłania Ducha Świętego - święto Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła. Msze święte godzina 7.00, 9.00 i z racji dnia pracy godzina 18.00.
  4. Zgodnie z Planem naszych uroczystości parafialnych w 2022 r. dziś o godzinie 12.00 zostanie odprawiona msza święta w intencji dzieci ochrzczonych w naszym kościele w 2021 r. Bardzo serdecznie zapraszam rodziców, rodzeństwo, chrzestnych, dziadków i pradziadków.
  5. Spotkania dla dzieci klas czwartych przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego, w tym tygodniu wszystkie o godzinie 19.30:
  • poniedziałek i wtorek – dla dzieci uczęszczających do szkół podstawowych poza terenem parafii;
  • czwartek - dla dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej Nr 20 w Płocku – Borowiczkach.

Spowiedź dla wszystkich dzieci i ich rodzin w najbliższy piątek:

• od godziny 17.00 do 18.00 – ze Szkoły Podstawowej w Płocku – Borowiczkach;
  • od godziny 18.30 do 19.30 dla dzieci ze szkół spoza parafii.
  1. W najbliższą sobotę będziemy przeżywać uroczyste odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego uczniów klas IV na mszach świętych:
  • godzinie 10.00 dzieci klas IV ze Szkoły Podstawowej w Płocku – Borowiczkach;
  • godzinie 12.00 dzieci klas IV ze szkół spoza terenu parafii.
  1. Za tydzień w niedzielę tj. 12 czerwca o godzinie 18.00 zapraszamy na koncert muzyki organowej w wykonaniu uczniów Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej MUSICUM im. ks. Eugeniusza Gruberskiego w Płocku. W programie utwory Jana Sebastiana Bacha, Johana Pachelbela, Dietricha Buxtehude i innych wielkich kompozytorów muzyki organowej. Serdecznie zapraszamy.

Dlatego wyjątkowo msza święta dziękczynno-błagalna w tym dniu z godziny 18.30 zostanie przesunięta na godzinę 19.00.

1. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godzinie 17.30, w związku z czym przez miesiąc czerwiec nie będzie prywatnej adoracji, która jest od poniedziałku do piątku od godziny 17.30 do 18.00.

W soboty nabożeństwo czerwcowe według następującego grafiku:

• 11 czerwca godzina 16.30;
  • 18 czerwca godzina 16.00;
  • 25 czerwca po mszy świętej, która będzie o godzinie 18.00.

W niedziele i święta nabożeństwa czerwcowe o godzinie 16.30.

1. Dnia 12 lipca organizowany jest jednodniowy wyjazd do Lichenia. Koszt wyjazdu 70 zł. Wyjazd o godzinie 7.00 z parkingu przy kościele. Powrót około godziny 19.00. Zapisy po mszach świętych w zakrystii kościoła i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania, do wyczerpania listy.
  2.  Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w kopertach na tacę, z przeznaczeniem na prowadzone prace.
  3.  Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  4.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.