II niedziela Wielkiego Postu – 17 marca 2019 r.

 1. Dzisiejsza druga niedziela Wielkiego Postu, zwana „Ad Gentes”, obchodzona jest w Polsce, już tradycyjnie, jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami – w tym roku pod hasłem „Misjonarze mocą Ducha”. W tym dniu od lat wspieramy modlitwą i ofiarami misjonarki i misjonarzy, którzy posługują na wszystkich kontynentach. Na pomoc misjonarzom w realizacji tego dzieła zbierane są dziś przed polskimi kościołami, również u nas, ofiary do puszek. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
 2. W najbliższy wtorek - 19 marca - przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Na mszach świętych w tym dniu będziemy modlić się za mężczyzn i prosić o wstawiennictwo św. Józefa w ich życiu.

I niedziela Wielkiego Postu – 10 marca 2019 r.

 1. Dziś na mszach świętych o godzinie 9.00 i 10.30 są z nami uczniowie Katolickich Szkół w Płocku wraz pracującym w tych Szkołach ks. Jackiem Prusińskim. Na zakończenie tychże mszy ks. Jacek zabierze głos, natomiast po mszach świętych osoby zainteresowane będą mogły spotkać się z ks. Jackiem i uczniami tychże Szkół.
 2. Dziś, po mszy świętej o godzinie 10.30, spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
 3. W minionym tygodniu Środą Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post. Pragnę wyrazić radość z licznej frekwencji na wszystkich mszach świętych w tym dniu, a w szczególności na mszy świętej popołudniowej.

VIII niedziela zwykła – 3 marca 2019 r.

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca marca. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
 2. Dziś, po mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas III i ich rodziców przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą.
 3. Również dziś, po mszy świętej o godzinie 17.00, spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 4. Za tydzień, po mszy świętej o godzinie 10.30, spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.

VII niedziela zwykła – 24 lutego 2019 r.

 1. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Dziś wszystkie msze święte są odprawiane w intencji Parafian, których odwiedziliśmy podczas kolędy.
 2. Dziś, po mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców, przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
 3. Za tydzień, po mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas III i ich rodziców przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą.
 4. Również za tydzień po mszy świętej o godzinie 17.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

VI niedziela zwykła – 17 lutego 2019 r.

 1. Dziś, po mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas III i ich rodziców przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą.
 2. Również dziś, po mszy świętej o godzinie 17.00, kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 3. W niedzielę za tydzień, po mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców, przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.

Dodatkowe informacje